Červenec v porodnici: V přestěhovaných sálech se narodilo 174 dětí

1. srpna 2024

Léto v porodnici FN Olomouc se nese v duchu velmi potřebných úprav porodních boxů, díky nimž bude mimo jiné v každém pokoji vlastní sociální zařízení. Celé oddělení se na prázdninové měsíce přesunulo do náhradních prostor. Přestože to rozhodně neznamená změnu k horšímu, z červencové statistky se nám zdá, že se asi maminky obávaly možného nepohodlí. Chceme vás tedy znovu ubezpečit, že jsou tyto obavy zbytečné, váš komfort při hospitalizaci se rozhodně nesníží, ba naopak je v některých ohledech větší.

Olomoučtí porodníci pomohli v prvním prázdninovém měsíci na svět 174 dětem – 96 holčičkám a 78 klukům. Letošní červenec tak rozhodně nepotvrdil pověst měsíce, v němž se miminkům v největší porodnici Olomouckého kraje daří. Dokonce na tom červenec bývá často v porovnání s dalšími měsíci nejlépe. V letech 2006 – 2022 byl „zlatý“ hned dvanáctkrát. Nejvyšší počet červencových miminek jsme pak zaznamenali v roce 2014, kdy se narodilo 272 dětí.

Červenec 2024 v porodnici FN Olomouc:

• Počet dětí: 174
  • Počet děvčat: 96
  • Počet chlapců: 78
  • Nejmenší narozené dítě: 28 cm, 493 g
  • Největší narozené dítě: 55 cm, 5030 g
  • Nejmladší rodička: 17 let
  • Nejstarší rodička: 44 let
  • Nejčastější jména (uvádíme jen s četností třikrát a vyšší):
  • Matyáš 7x, Viktorie 5x, Eliška 4x, Sofie 4x, Sára 3x, Anna 3x, Tobiáš 3x, Tomáš 3x, Vilém 3x, Natálie 3x, Oliver 3x, Vojtěch 3x

Rodičům z celého srdce blahopřejeme.

• Obrázek 1: Maminkám přišli pogratulovat a popřát vše dobré přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Jaroslav Klát (vlevo) a primář Novorozeneckého oddělení Jan Hálek.