Den otevřené zahrady podpoří komunity i sbírku pro malou Karolínku

6. června 2024

V rámci akce Víkend otevřených zahrad se v neděli 9. června 2024 od 14 do 18 hodin uskuteční Den otevřené zahrady v komunitní zahradě za fortem Tafelberg v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Tato akce je výjimečnou příležitostí, jak se zapojit do komunitních aktivit a poznat společnou zahradu zblízka.

Akci zahájí zástupci DW7, o. p. s. a Fakultní nemocnice Olomouc. Následně je na programu divadelní workshop s lektorkou Magdalénou Svozilovou, probíhající v 15, 16 a 17 hodin. S místními zahrádkáři si účastníci budou moci otestovat své znalosti rostlin a zeleniny. Po celou dobu budou probíhat komentované prohlídky zahrady a společné opékání buřtů. Děti i dospělé pak na místě čeká i jedna živá (zvířecí) atrakce.

Den otevřené zahrady je výsledkem společné iniciativy obecně prospěšné společnosti DW7, která provozuje Divadlo na cucky a Galerii XY, a Fakultní nemocnice Olomouc. Cílem této akce je vyzdvihnout potřebnost komunitního života, posílit sousedské vztahy, mezigenerační komunikaci a vztah k životnímu prostředí.

„Chceme ukázat sílu komunity a důležitost vzájemné podpory. Výtěžek z akce poputuje konkrétní rodině na péči o Karolínu Srovnalovou, která trpí vzácným Costello syndromem,“ vysvětluje Alžběta Kvapilová, ředitelka DW7, o. p. s. Sbírka pro dívku je dostupná také online na stránkách Donio.

Zahrada zároveň nabízí možnost využívání prostoru pacienty a zaměstnanci FNOL, klienty Šance a veřejnosti. Přístupná je ve všední dny v čase 16 – 18 hodin, pokud je vhodné počasí. „Samotný pobyt v přírodě a vhodně zvolený druh manuální práce, například právě formou zahradničení, přispívají k duševnímu a fyzickému zdraví a jsou doporučenou formou terapie u řady diagnóz napříč medicínskými obory. Z tohoto pohledu i z hlediska podpory udržitelnosti projekt komunitní zahrady vítáme a podáváme mu rádi pomocnou ruku,“ uvádí ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Vstupné na akci je dobrovolné a pořadatelé je v celé výši předají na výše zmíněnou sbírku. Na místě bude možné zakoupit drobnou bižuterii nebo si dát malé občerstvení.

tisková zpráva DW7, o. p. s.