Fenomén otužování. Čím prospívá a jak k němu správně přistupovat, prozradí šestý díl pořadu Ambulance aktivního zdraví
13. září 2021Otužování patří bezpochyby k jednomu z fenoménů dneška. Zejména v době koronavirové epidemie se snímky lidí nořících své tělo do studené vody staly jedním z hitů sociálních sítí. V čem ale právě otužování prospívá naší tělesné a duševní kondici? Jaké jsou jeho největší přednosti i úskalí? A kdy a jak nejlépe začít s otužováním? Na tyto a další otázky se bude snažit najít odpovědi šestý díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného Fakultní nemocnicí Olomouc. Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA PRODUCTION bude naživo k vidění ve středu 15. září od 17 hodin a poté ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc.
„Otužování představuje pro naše tělo zdravou dávku žádoucího stresu a pomáhá nastartovat přirozené principy fungování jak těla, tak i mysli. A protože konec léta a začátek podzimu je ideální dobou na to s ním začít, bude právě otužování a jeho přínosy pro zdraví naším nejbližším tématem,“ vysvětluje duchovní autor a průvodce pořadem prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel Fakultní nemocnice Olomouc.
Jeho hosty ve studiu BEA budou přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA a děkan Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci Mgr. Michal Šafář, Ph.D.
Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Záznamy všech předchozích debat mohou zájemci sledovat nejen jako video, ale k dispozici jsou také jako podcast ve streamovací službě Spotify. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.