FN Olomouc dočasně uzavřela vjezd Hněvotínská 1

10. července 2024

Ve středu 10. července byl pro veřejnost na dobu nejvýše dvou měsíců uzavřen vjezd do areálu Fakultní nemocnice Olomouc z Hněvotínské ulice (vjezd Hněvotínská 1). Stalo se tak v rámci stavební akce, která má zlepšit dopravní situaci v tomto frekventovaném uzlu a umožnit více vozům současný vjezd do nemocnice. V rámci této investice se také mírně zvýší počet parkovacích míst v nemocnici.

Vjezd do areálu FN Olomouc označený jako „Hněvotínská 1“ v blízkosti frekventované křižovatky Štítného-Foerstrova-Albertova je denně dějištěm složitých dopravních situací a kolon především v ranních a odpoledních hodinách. Před několika lety proto nemocnice urychlila výstavbu vjezdu Hněvotínská 2, který je o několik stovek metrů na stejné ulici výše. Nyní je tento vjezd jediným z Hněvotínské ulice, kudy je možné dostat se do areálu FN Olomouc. Dalším je ještě vjezd z ulice I. P. Pavlova.

Součástí probíhajících stavebních prací je dále rozšíření komunikace v ulici Za Nemocnicí mezi vjezdem Hněvotínská 1 a starou budovou Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého. "Komunikace bude rozšířena o jeden metr posunem stávajícího chodníku, čímž zde vzniknou legální podélná parkovací stání. Řidiči zde proti předpisům odstavují své automobily zvykle již nyní," dodává vedoucí Odboru investic FN Olomouc Ing. František Valíček.

Poslední stavební úpravou mající zajistit větší plynulost dopravy v tomto frekventovaném místě je rozšíření spojovací komunikace mezi ulicemi Za Nemocnicí a Zdravotníků, kde budou nově zřízeny dva řadicí pruhy - jeden doleva k výjezdu z areálu nemocnice a druhý doprava do jejího nitra. Zároveň zde bude také zrušena krátká část chodníku vedoucí chodce přímo do této komplikované křižovatky.