Giro na rehabilitaci je v cíli. Pacienti si vyšlápli pro nový rotoped

27. května 2024

Giro d'Italia je jeden z největších a nejtěžších cyklistických závodů vůbec. I pro ty nejlepší z nejlepších je absolvování třítýdenního závodu velkou výzvou. Na Oddělení rehabilitace FN Olomouc si řekli: Proč obdobnou výzvou nemotivovat pacienty? Vyhlásili tedy Giro d'FNOL – závod na rotopedech, který probíhal na rozdíl od italského originálu celý měsíc a na „jezdce“ a správnost jejich jízdy dohlíželi fyzioterapeuti. Jaká byla odměna? Kromě léčby pohybem a zpestření pobytu v nemocnici mohli pacienti pro oddělení vyšlapat úplně nový rotoped. A povedlo se!

„Děkuji srdečně firmě DT - Výhybkárna a strojírna, a.s., která nám rotoped darovala, ale také celému personálu oddělení 43 v čele s kolegyní fyzioterapeutkou Mgr. Luckou Navrátilovou, která se organizace našeho Gira akce zhostila,“ říká vedoucí fyzioterapeut Mgr. Marek Tomsa. Pohyb je podle něj velmi důležitý nejen ve chvílích, kdy jsme v kondici a cítíme se fit. „Aktivní přístup k vlastnímu zdraví má také významný vliv na průběh léčby po operacích všeho druhu. Proto jsem velmi rád, že se naši kolegové rozhodli uspořádat pro naše pacienty něco, co jim pomůže rozptýlit myšlenky na to, že musí trávit čas v nemocnici,“ zdůrazňuje Marek Tomsa.