Konference Veřejné zakázky ve zdravotnictví opět hostí přední odborníky v oboru

17. září 2024

Po pondělních workshopech na nejaktuálnější témata s živou diskusí byl v úterý 17. září 2024 v hotelu NH Collection Olomouc Congress slavnostně zahájen již 9. ročník odborné konference Veřejné zakázky ve zdravotnictví. Akce, kterou pořádá Fakultní nemocnice Olomouc, nabízí svým účastníkům, jichž přes složitou povodňovou situaci dorazilo více než tři sta, praktické zkušenosti z oblasti zadávání veřejných zakázek v nemocnicích a obecně ve zdravotnickém prostředí.

"Všichni jsme překvapeni a zároveň moc rádi, že jste dorazili v takovém počtu i přes aktuální situaci. Zároveň jsme v myšlenkách s těmi, kteří tu s námi ze stejných důvodů být nemohou a řeší úplně jiné starosti," přivítal účastníky garant akce a obchodní náměstek FN Olomouc Ing. Čeněk Merta, Ph.D., MBA, MPA.

"Ministerstvo zdravotnictví udělilo konferenci Veřejné zakázky ve zdravotnictví opět svou záštitu a učinilo tak s velkým potěšením. Jde o významnou konferenci věnovanou důležitým tématům a já věřím, že znovu přispěje ke kultivaci prostřední veřejných zakázek," uvedl vrchní ředitel pro legislativu a právo MZ ČR JUDr. Radek Policar.

"Při pohledu do plného sálu jsem si vzpomněl na dobu před deseti lety, kdy pan náměstek Merta přišel s myšlenkou uspořádat konferenci k problematice veřejných zakázek. Vaše hojná účast jen dokládá, jak tradiční a významná akce se z našeho setkání mezitím stala," kvitoval ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Během úterního dne konference jsou na programu tematické bloky Veřejné zakázky z pohledu státních institucí a legislativního prostředí v ČR, Veřejné zakázky v oblasti léčiv a diagnostik a Veřejné zakázky v oblasti zdravotnických prostředků. Ve středu 18. září od 9 hodin bude program pokračovat tématy Veřejné zakázky ve stavebnictví a v oblasti IT.

Více o konferenci naleznete ZDE.