Na Pacientský den v Náměšti na Hané se s kardiology vydalo více než sedmdesát zájemců

6. září 2024

Do atraktivní destinace – Náměště na Hané – se v pátek 6. září vydali účastníci dalšího Pacientského dne, který společně pořádají I. interní klinika – kardiologická FN Olomouc a Nadační fond Pro srdce Hané. Během preventivní akce došlo jak na prohlídku místního zámku, tak na informace o aktuálních trendech v prevenci kardiologických onemocnění a na procházku nordic walking.

• Obrázek 1: Na další Pacientský den v Náměšti na Hané se vydalo více než sedmdesát účastníků.

Pacientským dnem, který olomoučtí kardiologové pořádají pro širokou veřejnost již od roku 2019, prováděl účastníky jako tradičně přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA. Na úvod zdůraznil, že prevence, pohybové aktivity a správná životospráva jsou zcela klíčové nástroje pro předcházení nejen kardiovaskulárním onemocněním. „Úkolem lékaře není jen samotná léčba, nýbrž také podpora a edukace pacientů v účinné prevenci. Usilujeme o to, aby pochopili, že pohybová aktivita zlepšuje kvalitu jejich života. Doporučovaná režimová opatření, která zahrnují například pohyb, dietu, nekouření a nepití alkoholu nebo kontroly krevního tlaku, mají pro jejich zdravotní stav a prognózu zásadní význam,“ zdůraznil profesor Táborský.

Další pacientský den se uskuteční v pondělí 21. 10. 2024 v rámci konference XV. Luklův kardiologický den. Program v NH Collection Olomouc Congress hotelu se zaměří na kardiovaskulární prevenci.

Chcete se zúčastnit Pacientského dne? Informace a registraci najdete ZDE.