Novorozenecké oddělení hlásí: Rekonstrukce je hotová!

11. července 2024

Rekonstrukce denní místnosti pro maminky předčasně narozených dětí, rozšíření ubytovacích kapacit, nové pracovní linky, renovaci sanitárních prostor a přestěhování sesterny oddělení fyziologických novorozenců do moderních prostor. Trvalo to přibližně dva měsíce a všechny tyto novinky na Novorozeneckém oddělení FN Olomouc už slouží! Práce, které započaly začátkem února, probíhaly v několika fázích. „První na řadě byla jednotka intenzivní a resuscitační péče. Během této fáze došlo k výměně nábytku, instalaci nových dveří, nových pracovních linek a bezdotykových termostatických baterií, které zvýšily hygienický komfort,“ popisuje průběh rekonstrukce zástupce primáře MUDr. Vladimír Mišuth.

Součástí rekonstrukce byla i nová denní místnost, která poskytuje maminkám zázemí a prostor pro relaxaci. „Kromě toho vznikly dva rodinné pokoje se čtyřmi lůžky, což umožňuje maminkám a jejich dětem být spolu. Před rekonstrukcí musely maminky využívat ubytovnu v areálu nemocnice nebo docházet za dítětem z domu. Díky novým pokojům jsou maminky ubytované přímo na oddělení i na delší dobu, čímž se zajišťuje těsný kontakt s miminkem,“ upřesňuje vrchní sestra Mgr. Jana Romanová.

Důležitou technologickou novinkou je možnost monitorace vitálních funkcí s přenosem na centrální monitorovací stanici na sesterně. „Věříme, že tyto úpravy přinesou zvýšený komfort a lepší zázemí pro maminky předčasně narozených dětí i pro fyziologické novorozence. Zároveň chceme poděkovat všem rodičům, kteří v době rekonstrukce byli hospitalizovaní na našem oddělení za vstřícnost a toleranci, kterou nám projevovali,“ uzavírá zástupce primáře Novorozeneckého oddělení.