Novým náměstkem pro informační technologie FN Olomouc je Radomír Tvrdý, Antonín Hlavinka vede Úsek pro inovace a digitalizaci

7. října 2024

Od 1. října 2024 má Fakultní nemocnice Olomouc nové obsazení dvou pozic náměstků ředitele. Náměstkem pro informační technologie největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě je Mgr. Radomír Tvrdý. Dosavadní náměstek IT Ing. Antonín Hlavinka nově vede Úsek pro inovace a digitalizaci.

Náměstek pro informační technologie Mgr. Radomír Tvrdý (vlevo) a náměstek pro inovace a digitalizaci Ing. Antonín Hlavinka (vpravo).

„Hlavním úkolem, který nyní čeká nejen úsek IT, ale také celou naši nemocnici je výměna nemocničního informačního systému. Ten nový, jenž nahradí již nevyhovující systém, přinese nové možnosti a větší komfort při práci s ním, ale hlavně při péči o pacienty. Naším cílem je co nejvíce digitalizovat procesy, směřovat k plně bezpapírové nemocnici a tím zvýšit kvality námi poskytované péče. Dalším úkolem, který nás čeká, je obnova IT infrastruktury pro zajištění bezproblémového provozu nemocnice,“ definuje své prioritní úkoly v nové pozici náměstek pro informační technologie FN Olomouc Mgr. Radomír Tvrdý, jemuž jsou přímo podřízeny Odbor informatiky, Oddělení správy systémů, Oddělení správy telekomunikací, Oddělení technické podpory, Oddělení správy aplikací, Oddělení centrální spisovny a část referátu Manažera kybernetické bezpečnosti.
Nově zřízená pozice náměstka pro inovace a digitalizaci má za cíl reagovat na rostoucí potřeby rozvoje inovací v oblasti digitálního zdravotnictví. Nový úsek rovněž zaštítí vývoj, výzkum a pilotní ověření v oblastech, jako jsou mobilní technologie, telemedicína nebo umělá inteligence, a bude zvyšovat povědomí a vzdělávání personálu v těchto oblastech. Úkolem náměstka je aplikování a ověřování těchto trendů nejen v klinické praxi, včetně vyhledávání a zpracování vhodných grantů a dotačních titulů.

„S ohledem na současné trendy a až překotný vývoj technologií v oblasti digitálního zdravotnictví je nezbytné, aby i naše nemocnice držela krok a dokázala efektivně reagovat na globální digitální transformaci. Nový úsek se bude více soustředit na výzkum, ověřování a nasazování vhodných inovačních technologií, které mají zvyšovat efektivitu a bezpečnost zdravotní péče,“ shrnuje své vize náměstek pro inovace a digitalizaci FN Olomouc Ing. Antonín Hlavinka, pod jehož úsek spadají Oddělení inovací a projektového řízení, Centrum digitálního zdravotnictví, jež je sdíleným pracovištěm s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, a také Oddělení výzkumu a vývoje digitálního zdravotnictví.