Onkologičtí pacienti a dobrovolníci poděkovali zdravotníkům za péči růží

17. června 2024

„Děkujeme za vaší práci.“ S těmito slovy dnes klepali na dveře ambulancí a oddělení Onkologické kliniky FN Olomouc dobrovolníci a překvapeným zaměstnancům rozdávali růžičky. Práce ve zdravotnictví je náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. Své o tom ví personál onkologie, který se každý den setkává s těžkými příběhy pacientů. Zpříjemnit jim směnu a vykouzlit úsměv na tváři se rozhodla Věra Zukalová, ambasadorka onkologických pacientů ve FN Olomouc, která sama s touto zákeřnou nemocí bojovala. „Hledala jsem formu, jak zaměstnancům poděkovat za jejich práci lehkým a milým způsobem a napadlo mě, že bychom jim mohli rozdávat růže, které se nám podařilo domluvit ve spolupráci s Rádiem Haná a Florcentrem Olomouc,“ upřesňuje Věra Zukalová. Na dvacet dobrovolníků, bývalých i současných pacientů Onkologické kliniky, poděkovalo vlídným slovem od ambulancí přes oddělení, stacionář až po ozařovny všem lékařů a sestrám. Přes prvotní překvapení se ale vše podařilo – úsměvy a radost obdarovaných byly až hmatatelné. Vždyť co je hřejivějšího než slůvko „děkujeme“.