Růžový říjen: Fakultka chce pomoci ženám praktickými radami a workshopy

2. října 2024

Rakovina prsu je nejčastějším závažným nádorovým onemocněním u žen a její výskyt stále stoupá. Ovšem podle dostupných statistik až 90 procent případů má při včasné diagnostice díky moderní medicíně vysokou šanci na úplné vyléčení. Informovanost veřejnosti má proto naprosto zásadní vliv na míru úspěšnosti boje s tímto zákeřným protivníkem. A právě předání důležitých informací je stěžejní cíl konference DEN PREVENCE – Růžový říjen…měsíc boje proti rakovině prsu, kterou v pondělí 14. října od 13 hodin pořádá Fakultní nemocnice Olomouc. Do přednáškových sálů II. interní kliniky jsou srdečně zváni odborníci i laická veřejnost.

Účastníci setkání přitom nemusejí zůstávat jen v roli pasivních posluchačů. Program první části setkání totiž sestává z několika workshopů. Odborníci z FN Olomouc předvedou mimo jiné praktické příklady aplikace kineziotapingu k prevenci a zmírnění lymfedému po operaci prsu, ukážou správný postup při samovyšetření prsu nebo doporučí výběr implantátů a pooperačního prádla. Následovat bude devět přednášek a prezentací zaměřených na rozličná témata spojená zejména s operací a pooperační rekonvalescencí. Odborníci z klinické psychologie také poradí, jak podpořit sebedůvěru u žen s rakovinou prsu.

Zájemce prosíme o registraci ZDE.