Skončily úpravy vjezdu Hněvotínská 1, nově má dvé brány

23. září 2024

V pondělí 23. září 2024 byl úspěšně ukončen zhruba dva měsíce trvající projekt rozšíření vjezdu do areálu Fakultní nemocnice Olomouc z Hněvotínské ulice (vjezd Hněvotínská 1). Tato stavební akce má ode dneška zlepšit dopravní situaci v tomto frekventovaném uzlu a umožnit více vozům současný vjezd do nemocnice. Nově mají totiž na tomto místě k dispozici dvě brány místo jedné. Mírně se rovněž zvýšil počet parkovacích míst v nemocnici.

Vjezd do areálu FN Olomouc označený jako „Hněvotínská 1“ v blízkosti frekventované křižovatky Štítného-Foerstrova-Albertova je denně dějištěm složitých dopravních situací a kolon především v ranních a odpoledních hodinách. Před několika lety proto nemocnice urychlila výstavbu vjezdu Hněvotínská 2, který je o několik stovek metrů na stejné ulici výše. Třetím vjezdem směřujícím do areálu je vjezd z ulice I. P. Pavlova.

Součástí dnes skončených stavebních prací je také rozšíření komunikace v ulici Za Nemocnicí mezi vjezdem Hněvotínská 1 a starou budovou Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého. "Komunikace byla rozšířena o jeden metr posunem stávajícího chodníku, čímž zde vznikla legální podélná parkovací stání. Řidiči zde doposud odstavovali své automobily v rozporu s předpisy," dodává vedoucí Odboru investic FN Olomouc Ing. František Valíček.

Spolu s rozšířením spojovací komunikace mezi ulicemi Za Nemocnicí a Zdravotníků zde byly nově zřízeny dva řadicí pruhy - jeden doleva k výjezdu z areálu nemocnice a druhý doprava do jejího nitra. Zároveň byla také zrušena krátká část chodníku vedoucí chodce přímo do této komplikované křižovatky.