Světový den ergoterapie: Klíč k aktivnímu životu

27. října 2024

Ergoterapie už dávno není pouhou „léčbou prací“, jak se tato metoda volně překládá z latiny. Za poslední roky se z ní stal komplexní zdravotnický obor, který i přes různé diagnózy vrací pacienty zpět do aktivního života. A právě dnes slaví ergoterapeuti svůj významný den. Všechno nejlepší!!!

„Nejen z mého pohledu jsou ergoterapeuti naprosto klíčovými členy rehabilitačního týmu, jejich největší předností je kreativita a velká variabilita cvičení a terapeutických metod, dokáží pracovat s velkým spektrem pomůcek a tím zacílit přesně na ty pohybové funkce, které potřebujeme pro každodenní život“ říká vedoucí fyzioterapeut Oddělení rehabilitace FN Olomouc Mgr. Marek Tomsa. Díky stále se zvyšující kvalitě vzdělávání v oboru je odbornost ergoterapeutů na velmi vysoké úrovni, a proto jsou schopni působit stejně jako fyzioterapeuti na mnoha klinikách Fakultní nemocnice Olomouc, včetně akutních lůžek.

Děkujeme všem ergoterapeutům, že pomáháte pacientům žít život bez následků.