Podpora rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech ve FN Olomouc

registrační č. projektu: CZ.31.7.0/0.0/0.0/23_064/0008283

Fakultní nemocnice Olomouc byla podpořena ze 7. výzvy Národního plánu obnovy. V rámci přidělené finanční podpory bude realizovat projekt s názvem „Podpora rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech ve FN Olomouc“, který je zaměřen na modernizaci stávajícího a pořízení nového přístrojového vybavení pro Oddělení rehabilitace FN Olomouc.

Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality a dostupnosti rehabilitační péče o pacienty po kritických stavech, a to nejen v návaznosti na centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče a centrum vysoce specializované traumatologické péče I. typu pro dospělé FNOL, ale i mimo tuto návaznost. Reflektuje urgentní potřebu pracoviště na navýšení a rozšíření kapacit poskytované následné rehabilitační péče.

Celkové výdaje projektu byly vyčísleny na 44 813 466,03 Kč, z toho způsobilé výdaje činí 37 035 922,34 Kč. Způsobilé výdaje budou financovány z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (100 %), daň z přidané hodnoty a případné další nezpůsobilé výdaje budou hrazeny z vlastních zdrojů FN Olomouc.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo zdravotnictví ČR, které je zároveň vlastníkem komponenty 6.1 Národního plánu obnovy.

Realizace tohoto jednoetapového projektu byla již zahájena. Ukončení realizace projektu je plánováno na září 2025.

Projekt „Podpora rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech ve FN Olomouc“ je financován Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR.